Püyed Anaokul;

Öğrencilerin yalnızca hafta sonu bir gün değil, her gününü keşfetmeye, üretmeye, kendini gerçekleştirmeye yönelik üst düzey çalışmalar yapmalarını, kendi zihinsel akranları ile bir arada eğitim alıp daha mutlu olmalarını istediğimiz için… ÇÜNKÜ BASİTSE SIKICIDIR.

1
1Başvurunun Yapılması

Anaokulumuz veya İlkokulumuz 2021-2022 eğitim-öğretim yılı öğrenci kabul çalışmalarımıza başvuru yapmak için “Aile Kanaat Formu”nu doldurulur.

Şimdi Başvur
2
2Ön Değerlendirme

1 Ocak 2021 itibari ile kurum tarafından başvuru formları üzerinden bir ön değerlendirme yapılır ve bireysel değerlendirmeye alınacak adaylar belirlenir.

İncele
3
3Bireysel Değerlendirme

1 Ocak 2021 tarihinde bireysel değerlendirme sürecine dahil olacak çocuklar için bir takvim açıklanır. Bu takvim doğrultusunda bireysel oryantasyon çalışmaları başlatılır.

İncele
4
4Başvuru Sonuç

22 Ocak 2021 Tarihinde bireysel değerlendirme süreci ile kontenjan dağılımına uygun olarak kayıt işlemleri tamamlanır.

İncele

ÖN DEĞERLENDİRMENİN TAMAMLANMASI, BİREYSEL DEĞERLENDİRME TAKVİMİNİN AÇIKLANMASI, BİREYSEL DEĞERLENDİRME YAPILMASI

1 Ocak tarihine kadar aileler başvuru formlarını (Aile Kanaat Formu) göndermiş olur. 1 Ocak itibari ile kurum tarafından başvuru formları üzerinden bir ön değerlendirme yapılır ve bireysel değerlendirmeye alınacak adaylar belirlenir.

Bireysel değerlendirme sürecine dahil olacak çocuklar için bir takvim açıklanır. Bu takvim doğrultusunda bireysel oryantasyon çalışmaları başlatılır.

Bireysel değerlendirme süreci ile ilgili açıklamalar

BİREYSEL DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARIMIZ 8-22 OCAK TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞECEKTİR. BU TARİH ARALIKLARINDA BAŞVURU YAPAN ÖĞRENCİLERİMİZİ KURUMUMUZA DAVET EDEREK ONLARI TANIYACAĞIZ. BİREYSEL DEĞERLENDİRMEMİZ COVİD-19 SALGIN SÜRECİNE GÖRE İKİ FARKLI ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR.

GRUP ORYANTASYONU İLE BİRLİKTE BİREYSEL DEĞERLENDİRME (SALGIN SÜRECİNİN OLUMLU SEYRİ HALİNDE)

  • Bu çalışmamız öğrenciyi en az 2 gün en fazla 5 gün normal eğitim programımıza dahil edilerek uzmanlarımız tarafından gözlemlenmesini,
  • Kurum psikoloğu tarafından yapılacak bireysel öğrenci görüşmelerini ve ihtiyaç halinde gelişimsel ölçek uygulamalarını
  • Uzman eğitimcilerimiz tarafından bilimsel yaratıcılık testi, duygusal zeka ölçeği, bilim ve bilgisayar bilimlerine yönelik tutum ölçek uygulamalarını kapsamaktadır.

GRUP ORYANTASYONU OLMADAN BİREYSEL DEĞERLENDİRME (SALGIN SÜRECİNİN OLUMSUZ SEYRİ HALİNDE)

  • Bu çalışmamız kurum psikoloğu tarafından yapılacak bireysel öğrenci görüşmelerini ve ihtiyaç halinde öğrencinin yaş grubunun uygunluğuna göre belirlenecek gelişimsel ölçek uygulamalarını,
  • Uzman eğitimcilerimiz tarafından öğrencinin yaş grubunun uygunluğuna göre bilimsel yaratıcılık testi, duygusal zeka ölçeği, bilim ve bilgisayar bilimlerine yönelik tutum ölçek uygulamalarını kapsamaktadır.

Değerlendirme Sonucu

  • Öğrenci adına doldurulan “Aile Kanaat Formu”
  • “Başvuru Koşulları” başlığında belirtilen evraklar,
  • Bireysel Aile Mülakatı,
  • Öğrenci Değerlendirme ve Ölçek uygulama aşamaları

Tamamlandıktan sonra KONTENJAN DAĞILIMINA UYGUN OLARAK ilk 24 öğrencimiz kurumumuza kayıt olmaya hak kazanacaktır.

Bir Danışmana mı ihtiyacınız var?

Temsilcimizle iletişime geçin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.